راهنمای انتخاب پارچه مناسب برای پیراهن تابستانی زنانه

راهنمای انتخاب پارچه مناسب برای پیراهن تابستانی زنانه

پیراهن تابستانی زنانه یکی از محبوب ترین لباس ها برای فصل تابستان است. با شروع تابستان زمان آن می‌رسد که پس از ماه‌ ها تی‌شرت‌ های و پیراهن‌ های خنک در جایگاه برتری نسبت به گرم‌کن‌ها و پلیور ها ظاهر شوند. پیراهن لباس واضحی برای انتخاب از کمد لباس در روزهای آفتابی است اما همه پیراهن‌ ها به یک اندازه برای تابستان مناسب و راحت نیستند. اگر یک پیراهن تابستانی سنگین‌ وزن با پارچه‌ ای غیر قابل تنفس بپوشید مطمئناً رنج زیادی خواهید برد. پیراهن تابستانی زنانه باید خنک، راحت و سبک وزن باشد. در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که بهترین پارچه پیراهن مناسب برای فصل تابستان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.

انتخاب پارچه برای پیراهن تابستانی زنانه

همه ما به دنبال این هستیم که در تابستان لباس‌های راحت و خنک‌ تری بپوشیم. این امر مخصوصاً زمانی مهم‌تر می‌شود که در مناطق گرمسیر زندگی کنیم. اما پیراهن خنک و راحت تابستانی باید چه ویژگی‌ هایی داشته باشد؟ در اینجا ابتدا مروری بر مواردی خواهیم داشت است که هنگام انتخاب بهترین پارچه تابستانی برای پیراهن باید به آن‌ها توجه کنید. در ادامه مطلب نیز مشخص خواهیم کرد که چه پارچه‌ هایی ترکیب بهینه و بهتری از این عوامل را ایجاد می‌کنند.

  • طبیعی: زیست تخریب پذیر و غیر تحریک کننده روی پوست (ضد حساسیت)
  • سبک‌وزن: حرکت با آن آسان و بی‌دردسر باشد
  • قابل تنفس: گردش مناسب هوا برای خنک نگه داشتن بدن
  • نرم: راحت برای پوشیدن در گرما و ملایم برای پوست
  • جاذب: از بین برنده عرق و رطوبت
  • بی‌بو: تعریق بدن را تشدید نکند تا بوی کمتری ایجاد شود

پارچه پنبه‌ای برای پیراهن تابستانی زنانه

پنبه در تابستان یک انتخاب عالی به شمار می‌رود. پنبه از گیاهان برداشت می‌شود، بنابراین کاملاً طبیعی است. پنبه ماده‌ای خام است که به نخ ریسیده شده و از این نخ برای ساختن پارچه پیراهن استفاده می‌شود. این ماده یک پارچه راحت و خنک را برای دوخت پیراهن‌ های تابستانی فراهم می‌کند. پنبه معمولاً سبک، قابل تنفس و جاذب است و همچنین می‌تواند فوق‌العاده نرم باشد. پنبه به دلیل برخورداری از این ویژگی‌ها تا حد زیادی بی‌بو نیز هست. به طور خلاصه، انتخاب پیراهن پنبه‌ای برای تابستان، همه جانبه و عالی است. برای خرید پارچه پنبه ای میتوانید به قسمت محصولات شیک باشیم مراجعه کنید.

راهنمای انتخاب پارچه مناسب برای پیراهن تابستانی زنانه

اگرچه همه پنبه‌ ها به یک اندازه برای گرما مناسب نیستند، زیرا یک پیراهن پنبه‌ ای با کیفیت پایین مانند پنبه هایلند نمی‌ تواند مزایای قابل توجه چندانی به شما ارائه کند. برای به دست آوردن بهترین پارچه، باید یک پنبه باکیفیت و با خلوص بالا انتخاب کنید. مطمئناً مجبور هستید پول بیشتری بپردازید اما در گرما پشیمان نخواهید شد.

انواع پارچه پنبه‌ ای برای پیراهن تابستانی زنانه

به خاطر داشته باشید که بافتنی‌های پنبه‌ای می‌توانند پنبه خالص باشند، اما به صورت نخ مخلوط با پارچه‌ های دیگر نیز وجود دارند. در تابستان، بهتر است از مخلوط‌ هایی که حاوی مواد مصنوعی مانند پلی‌استر هستند، اجتناب کنید، حتی اگر انعطاف‌ پذیری بیشتری داشته باشند. به طور کلی ۳ نوع پارچه پنبه‌ ای وجود دارد که در هوای گرم به خوبی عمل می‌کنند

  • پارچه کش‌باف: معمولاً برای ساخت تی‌شرت استفاده می‌شود و ترکیب خوبی از انعطاف‌ پذیری و تنفس را به طور هم‌ زمان ارائه می‌دهد.
  • پیکه یا پنبه خالص: اغلب در پیراهن‌ های پولو استفاده می‌شود. این پارچه بسیار تنفس پذیر است و در مقایسه با سایر پارچه‌ های بافتنی کمتر عرق می‌کند. این پارچه برای گردش‌های تابستانی رسمی منطقی‌ تر است.
  • پارچه دورس یا فرنچ تری: این پارچه به طور طبیعی تنفس کرده و رطوبت را به خوبی جذب می‌کند اما بیشتر در دوخت سویشرت و شورت استفاده می‌شود.

پارچه ترکیبی پنبه و لیوسل برای پیراهن تابستانی زنانه

لیوسل یک پارچه جدید ابتکاری است که در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این پارچه از خمیر چوب فرآوری شده و به ویژه از فیبر سلولز بازسازی شده که پس از پردازش از خمیر خارج می‌شود، ساخته شده است.

پایداری دلیل بزرگی برای افزایش محبوبیت لیوسل است زیرا از سیستم‌ های حلقه بسته برای پردازش استفاده می‌کند و در مقایسه با سایر پارچه‌ ها کمترین تأثیر را بر محیط‌زیست دارد. اما مزایای بزرگ دیگری نیز برای استفاده از این پارچه به خصوص در تابستان وجود دارد. پارچه لیوسل سبک، غیر شفاف، بسیار قابل تنفس، فوق‌ العاده نرم و خنک و در عین حال بسیار بادوام باقی می‌ماند.

راهنمای انتخاب پارچه مناسب برای پیراهن تابستانی زنانه

این پارچه برای دوخت تی‌ شرت مناسب‌ تر بوده زیرا که برای هوای گرم‌ تر طراحی شده و در ترکیب با پنبه بسیار خوب عمل می‌کند. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم در فصول گرم از تی‌شرت‌ ها و پیراهن‌ های تابستانی ساخته شده از ترکیب بهینه پنبه و لیوسل استفاده کنید.

سایر پارچه‌ های مناسب برای پیراهن تابستانی زنانه

یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای آب و هوای گرم پارچه کتانی است. کتان یا لینن نیز یک پارچه طبیعی مانند پنبه است که از الیاف گیاه لینیوم ساخته می‌شود. کیفیت پیراهن کتانی در تابستان زیاد است و با تناسب روان و تنفس خود تأثیری استثنایی بر روی پوست می‌گذارد. کتانی همچنین در لمس احساس خنکی می‌کند، زیرا گرما را از بین می‌برد. پیراهن کتانی به دلیل این ویژگی‌ ها یکی از گزینه‌ های اصلی در تعطیلات تابستانی است. اما معایبی نیز دارد که اصلی‌ ترین آن‌ ها چروک شدن آسان، تمایل به لک شدن و عدم انعطاف‌ پذیری است.

چمبری پارچه دیگری است که در هوای گرم به خوبی کار می‌کند. این پارچه سبک‌وزن ، قابل تنفس و جذب‌کننده رطوبت است. پارچه چمبری جایگزین خوبی برای جین‌ های سنگین‌ تر و شبیه به آن است. اگرچه این مورد خود یک نقطه‌ ضعف است زیرا که ظاهر مجلسی همه‌ کاره نیست و در همه‌جا بدرد نخواهد خورد.

در فصول گرم از چه پارچه‌ هایی اجتناب کنیم

اگر می‌خواهید در هوای گرم‌تر راحت و شاداب بمانید، باید معمولاً از پارچه‌های مصنوعی اجتناب کنید. این پارچه‌های دست‌ساز، مانند پلی‌استر، چندان قابل تنفس نیستند و می‌توانند پوست را حتی در سردترین زمان‌ها نیز تحریک کنند. به یاد داشته باشید که مواد مصنوعی زیست تخریب پذیر نیستند، بنابراین می‌توانند به محیط‌زیست نیز آسیب بزنند.

پارچه‌های پنبه‌ای سنگین‌تر مانند جین نیز ممکن است ظاهر خوبی داشته باشند، اما معمولاً برای ارائه راحتی مورد نیاز در تابستان خیلی سنگین هستند. تابستان زمان آن نیست که یک پیراهن جین کششی پوشید زیرا مواد مصنوعی استفاده شده برای رسیدن به این کشش منجر به تنفس کمتر لباس می‌شود.

نتیجه گیری

غلبه بر پنبه با کیفیت بالا به عنوان بهترین و همه‌کاره‌ ترین پارچه تابستانی پیراهن و تی‌شرت، بسیار دشوار است. اما همان‌طور که قبلاً گفتیم، به یاد داشته باشید که پنبه پارچه‌ ای است که بسته به مواد به کار رفته در آن، از کیفیت‌های بالا و پایین برخوردار می‌باشد. بنابراین، حتماً باید لباسی را انتخاب کنید که از پنبه با کیفیت بالا ساخته شده و ترکیبات یا الیاف مصنوعی در ساخت آن مورد استفاده قرار نگرفته باشند. به این ترتیب، برای تابستان در فرم فوق‌ العاده‌ ای خواهید بود. اگر هم به دنبال یک تی‌ شرت سبک‌ وزن برای هوای گرم‌تر هستید، توصیه ما پوشیدن یک تی‌ شرت ساخته شده از پارچه ترکیبی پنبه و لیوسل است.

امتیاز دهید
nosrati
ارسال دیدگاه