پارچه ژاکارد

نمایش 1–24 از 25 نتیجه

پارچه ژاکارد

آن چه که در انتخاب یک پارچه برای تولید پوشاک اهمیت دارد، نوع بافت و طراحی آن می باشد. افراد به دنبال یک نمونه خاص همراه با ثبوت در طرح هستند. در صنعت نساجی تنوع به حد زیادی بالاست. به طوری که هر نمونه هم به صورت ساده و هم به صورت طرح دار طراحی می شود. یکی از پارچه های طرح دار که بافتی منحصر به فرد دارد پارچه ژاکارد می باشد. متریالی خاص و بسیار زیبا بوده که چشم بینندگان را به خود جذب می کند.  اما ژاکارد با سایر نمونه ها چه تفاوت هایی دارد؟ بیایید با ویژگی های ساختاری و کاربردهای معمول این نمونه آشنا شویم.

بافت پارچه ژاکارد

در دنیای پارچه ها، پارچه ژاکارد نمونه ای خاص، لوکس و محبوب تلقی می شود. این متریال ارزنده و بسیار زیبا از نظر نوع الیاف تفاوت چندانی با سایر گزینه های صنعت نساجی ندارد‌. در واقع الیاف و نخ های ساختاری، همان نمونه های همیشگی هستند. با این تفاوت که به شکلی متفاوت کنار هم قرار می گیرند. آن چه مهم است این بوده که انواع الیاف در کیفیت های گوناگون به کار گرفته می شوند. بنابراین در ساخت این نمونه از متریال محدودیتی در به کارگیری الیاف طبیعی و مصنوعی نیست. به همین دلیل است که شاهد حضور انواع ژاکارد همراه با کیفیت و بازه قیمتی متفاوتی هستیم.

پارچه ژاکارد

طرح درونی ژاکارد

به نظر شما پارچه های طرح دار چگونه صاحب این طرح های زیبا و پیچیده می شوند؟؟ معمول ترین و عمومی ترین شگرد برای این کار طرح دار نمودن آن پس از تکمیل بافت می باشد. بدین معنی که در ابتدا پارچه طبق شگرد و روش به خصوص خود بافته می شود. سپس با کمک رنگ های مختلف رنگ آمیزی و طرح دار می شود. در این جا معمولا از رنگ های شیمیایی و دارای ثبات بالا کمک می گیرند. اما ژاکارد طرح دار بدین روش تولید نمی شود. همین روش متمایز تولید پارچه ژاکارد آن را خاص نموده است. برای تولید آن طرح درونی زده می شود. یعنی فرایند بافت و طرح دار نمودن هم زمان صورت می گیرد. به همین دلیل ثبات طرح در آن فوق العاده بالا می باشد. برای این منظور از الیاف رنگی متفاوتی بهره می گیرند. بعد از بافت دیگر هیچ نیازی به رنگ آمیزی نخواهد بود.

عدم چروک پذیری

یکی از امتیازات مهم پارچه ژاکارد مقاوم بودن آن در مقابل فرایند چروکیدگی می باشد.  دستگاه به خصوص بافت پارچه ژاکارد با کمک الیاف متنوع، یک متریال با ضخامت مطلوب تولید می نماید. بافت اختصاصی و ضخامت متوسط سبب شده است تا این نمونه به راحتی چروک نشود. البته حضور الیاف مصنوعی را در این رخداد نمی توان بی تاثیر دانست.  یک مانتوی ژاکارد در اثر پوشیدن دچار هیچ گونه چروکی نخواهد شد. این امتیاز، زمینه راحتی کاربر خود را فراهم خواهد نمود.

دوام و ماندگاری بالا

یکی دیگر از مزایا و امتیازات مهم پارچه ژاکارد دوام ساختاری آن می باشد. استحکام و مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. به عبارتی دیگر به راحتی پاره نمی شود. این خصلت موثر سبب شده است تا از طول عمر بالا و بهینه ای برخوردار باشد. به همین دلیل است که در ساختار تشک های طبی به کار می روند. به دلیل وجود این استحکام، در برابر سایش نیز بسیار مقاوم خواهد بود. بافت ژاکارد به نحوی است که ضخیم بوده و آسیب پذیری کم تری خواهد داشت. می توانید با کمک آن مانتوهایی با کیفیت جهت استفاده در بازه زمانی طولانی داشته باشید.

طراحی های زیبا

ظاهر پارچه ژاکارد بسیار زیبا و هنری می باشد. بنابراین استفاده از آن به هر منظوری، در جهت زیبا سازی صورت خواهد گرفت. اگر با کمک آن لباس طراحی کنید بسیار مجلل خواهند بود. این پارچه خاص و ظاهر زیبای آن باعث تولید محصولاتی شکیل و گران قیمت می شود. هر چند که این متریال در انواع گوناگون و با کیفیت های متنوعی طراحی می شود. اگر این متریال در ابزار و وسایل تزیینی یک خانه باشند، طراحی دکوراسیون را بسیار زیباتر خواهند نمود. به طور مثال یک رومیزی، پوشش یا محافظ مبلمان و پرده برخی از کاربرهای آن می باشد.

خرید اینترنتی پارچه ژاکارد

شست و شوی پارچه ژاکارد

  1. آب با درجه ملایم در حدود 30 درجه سانتی گراد و کمی پایین تر مناسب است. در واقع شست و شوی پارچه ژاکارد با آب ولرم بهتر است.
  2. شوینده های ملایم گزینه ای خوب بوده و سفید کننده یک متریال ناخوشایند است. در انتخاب شوینده ها دقت کافی به خرج دهید.
  3. انتخاب روش شست و شو و پاکیزگی این متریال در دست شماست. زیرا هم به صورت ماشینی و هم به صورت دستی قابلیت شست و شو دارد.
  4. برای خشک شدن بهتر است آن را آویزان نموده و در مقابل تابش مستقیم نور خوشید قرار ندهید. در این صورت به بافت و رنگ پارچه آسیبی وارد نمی شود.
  5. بعد از خشک شدن می توانید برای یکنواختی و صافی این نمونه، آن را اتو بکشید. این نمونه از متریال کاربردی دو طرفه و یا دو رویه است. سعی کنید روی اصلی لباس را اتو نکشید تا در تماس مستقیم با حرارت قرار نگیرد.

جمع بندی

پارچه ژاکارد یک متریال بسیار زیبا همراه با طراحی های درونی می باشد. بنابراین بدون فرایند چاپ، رنگ و طرح زیبایی به این پارچه بخشیده اند. اگر به دنبال تولید یک لباس خاص و بسیار مجلل هستید، این متریال شما را به هدفتان می رساند. از دید شما این متریال منحصر به فرد برای تولید چه گروهی از پوشاک مناسب تر است؟

اطلاعات بیشتر ...