پارچه لینن

نمایش 1–24 از 37 نتیجه

پارچه لینن

پارچه ها دنیایی از تنوع و کاربرد را شامل می شوند. قدمت و سابقه تولید برخی از متریال های پارچه ای خیلی زیاد است. در عین داشتن سابقه ای طویل هنوز که هنوز است پر کاربرد هستند. یکی از این موارد پر طرفدار و با قدمت طولانی، پارچه کتانی از نوع لینن می باشد. به نظر شما از این متریال در چه جهتی استفاده می شود؟ برای طراحی و دوخت چه نوع لباسی به کار گرفته می شود؟ در فضای مجازی به انواع لباس هایی از جنس لینن برخورد می کنید. به طور حتم دوست خواهید داشت بدانید این جنس به خصوص از چه خصایصی بهره می برد. در این صورت قادر خواهید بود تا به درستی انتخاب کنید.

پارچه لینن چیست؟

یکی از قدیمی ترین و پر کاربردترین پارچه ها، پارچه لینن می باشد. لغت لینن در فرهنگ لغت یونانی به معنای بذر کتان می باشد. بنابراین در ساختار آن الیاف کتانی کنار هم بافته شده اند. بافت این الیاف طبیعی در کنار هم یک پارچه خنک تابستانی را تولید می نمایند. پارچه ای سازگار با پوست که کم ترین حساسیت پوستی را می تواند خلق نماید. البته امروزه در ساختار آن از انواع الیاف طبیعی و مصنوعی کمک گرفته می شود. در موارد زیادی نیز از ترکیب الیاف کتان و الیاف مصنوعی استفاده می شود. این متریال دارای مقاومت بالایی بوده و ساختاری کاربردی را از خود به نمایش می گذارد.

خنک و سبک

پارچه لینن پارچه ای خنک و سبک می باشد. خنکی و سبکی دو امتیاز خاص این نمونه می باشد. دو خصیصه ای مهم که آن را برای تابستان و هوای گرمش مناسب نموده است. سبکی این محصول به واسطه الیاف سبک گیاهی موجود در آن می باشد. خنکی این نمونه نیز به دلیل حضور الیاف گیاهی قابل تنفس می باشد. ضمن این که بافت پارچه به نحوی است که ظاهری منفذ مانند دارد. قابلیت تنفس و حضور منافذ ریز در خنکی آن نقش موثری ایفا می نماید. در واقع باعث خواهد شد تا جریان هوا به راحتی عبور کند و گرما به آسانی قابلیت نفوذ داشته باشد. بنابراین قابلیت تنفس یکی از مزایا و امتیازات این نمونه می باشد. برای تولید انواع لباس های خنک بهاره و تابستانه گزینه ای بسیار مناسب خواهد بود.

ضد باکتریایی

پارچه لینن دارای خصلت ضد باکتریایی است. این خصلت به واسطه حضور الیاف گیاهی کتان در آن می باشد. بنابراین ضمن نداشتن حساسیت، از بروز عفونت و بیماری ممانعت می نماید. به خصوص اگر از آن در جهت بستن زخم بیماران استفاده شود. این متریال در جهت تولید باند های پانسمان، گزینه ای کاملا مناسب خواهد بود. باند پانسمان یکی از کاربردهای آن بوده که در انواع کم ضخامت و کم تراکم تولید می شود. برای تولید لباس بچگانه به جهت حفاظت از پوست آن ها، نیز مورد متناسبی خواهد بود.

مقاومت بالا

پارچه لینن نوعی پارچه کتانی می باشد که ساختاری بسیار مستحکم و مقاوم دارد. حالت لختی نداشته و به سبب ساختار خود قادر است رطوبت و آب را به خوبی جذب نماید. ضمن این که به سرعت آب را نیز از ساختار خود دفع می نماید. بنابراین به سرعت هم خشک می شود. باز هم گزینه ای مناسب برای فصول گرم سال است. زیرا سبب بروز تعریق نخواهد شد و در صورت تعریق بدن به سرعت خشک می شود. بنابراین از یکی از اتفاقات ناخوشایند روزهای گرم سال ممانعت می نماید.

لینن چروک

پارچه لینن ضمن سبکی خود از قابلیت ارتجاعی کمی بهره می برد. داشتن خاصیت ارتجاع کم سبب می شود تا راحت هم چروکیده شود. چروکیدگی یک پارچه برای عده ای بسیار ناخوشایند است. البته در برخی از موارد خود پارچه از طراحی چروک مانندی بهره می برد. بنابراین اگر حوصله اتو کشیدن لباستان را ندارید به سمت این گزینه نروید. این گزینه یکی از معایب لینن می باشد. البته این عیب با یک اتو کشی ساده قابل رفع و رجوب می باشد.

گران قیمت

یکی دیگر از معایب پارچه لینن داشتن قیمتی بالا می باشد. این متریال نسبت به بسیاری دیگر از پارچه های طبیعی تولید شده با الیاف مشابه، گران قیمت تر است.  بنابراین یک گزینه مناسب برای تولید انواع وسایل زیبا و دکوری محسوب می شود. این نوع کاربرد آن از قدیم الایام نیز رواج داشته است.

جمع بندی

پارچه لینن یکی از پارچه های منحصر به فرد تابستانه می باشد. خصوصیات ساختاری و امتیازات آن برای بسیاری از افراد قابل قبول می باشد. نوعی پارچه کتان بوده که از سبکی و خنکی مطلوبی برای فصل تابستان برخوردار می باشد. اگر برای طراحی مانتو و مانتو کتی آن را می خواهید انتخاب درستی کرده اید. فقط حواستان باشد امکان چروکیدگی دارد. لباس هایی خوش فرم و جذاب برایتان به ارمغان خواهد آورد.

 

اطلاعات بیشتر ...