کیف چرم

نمایش دادن همه 2 نتیجه

خرید کیف چرم

امروزه در پیرامون ما انواع و اقسام متریال تولیدی کیف وجود دارد. برخی از آن ها منشا طبیعی داشته و بر گرفته از محیط زیست هستند. حال این که برخی دیگر ساخته دست انسان و دانش بشری هستند. حالا یک سوال مهم پیش می آید؟ اگر قرار باشد یک محصول ساخته شده از این دو نوع را انتخاب کنید کدام را بر می گزینید؟ متریال های طبیعی ارزش، دوام و عمر بالاتری دارند. کیف های چرم از جمله اکسسوری های ارزشمند و گرانبها بوده که بسیار لوکس و جذاب هستند. از زمان پیدایش چرم، طرفداران زیادی نیز پیدا نمود. اگر بخواهید یک کیف چرم بخرید به چه شکلی عمل می کنید؟ آیا همه انواع کیف های زنانه و مردانه چرم به هم دیگر شباهت دارند؟ بیایید با انواع این گروه از محصولات و نحوه خرید آن ها آشنا شویم.

چرم چیست؟

در زمان های نه چندان دور، بشر تصمیم گرفت تا از پوست حیوانات کشته شده و مرده استفاده کند. پوست این حیوانات ضمن دوام و انعطاف از ماندگاری و سازگاری بالایی برخوردار می باشند. در درجه اول پوست گاو بسیار پر طرفدار و محبوب است. در درجه های بعدی گوسفند، بز، کروکدیل و حتی شتر نیز به کار گرفته می شود. اما استفاده از این پوست به همان شکلی که هست اصلا صحیح نیست. زیرا وجود مو، خون و گوشت حویانات چسبیده به این لایه، آلودگی به بار می آورد. فساد، گندیدگی و امکان ایجاد بیماری یکی از نتایج محتمل آن می باشد. بنابراین فرایند دباغی روی این بخش صورت گرفته و یک متریال مقاوم با طول عمر بسیار بالایی ایجاد می شود. چرم نامی است که روی این پوست دباغی شده گذاشته اند. از بخش های درونی و بیرونی پوست این حیوانات، انواع چرم طبیعی گرفته می شود.

چرم طبیعی

چرم طبیعی یکی از متریال موجود در طبیعت بوده که برای تولید انواع کیف زنانه به کار می رود. تولیدات حاصل از این متریال نچرال، بسیار لوکس، خاص و ارزشمند می باشند. به دلیل امتیازات فراوان و مثبت چرم، این محصول ارزش اقتصادی بالایی دارد. برخی از کیف های چرم طبیعی خیلی گران قیمت هستند. در حدی که ممکن است برخی از گروه های جامعه توان خرید آن را نداشته باشند. اما در عواض خیلی شیک و بادوام هستند. بنابراین می توانید تا مدت های طولانی از آن ها استفاده کنید. بدون این که تغییر فاحش و مخربی در ساختار و ظاهر آن رخ دهد. در برابر آسیب های محیطی از مقاومت بالایی برخوردار می باشد. حالت پوسته پوسته و خراش مانند روی سطوح آن پیدا نمی شود. در واقع یک نمونه با کیفیت و مرغوب محسوب می شود.

چرم مصنوعی

استفاده از چرم طبیعی برای عموم مردم ممکن نیست. گرانی و کم بودن این متریال از دلایل رایج این موضوع می باشد. اما بشر باز هم دست به خلاقیت و ابداع بزرگ زد. یک متریال مشابه با چرم طبیعی را تولید نمود. چرم مصنوعی از نظر ظاهر و ساختار نسبت به این متریال طبیعی شباهت زیادی دارد. اما از نظر بافت و ترکیب چندان شباهتی ندارد. ضمن این که دوام و مقاومت بسیار کم تری دارند. البته باید این را گفت که بسیار ارزان تر از نوع طبیعی بوده و مقرون به صرفه هستند. در بسیاری از موارد می تواند یک جایگزین خوب برای نوع طبیعی باشد. حالا دیگر هر کسی به راحتی قادر به خرید کیف چرم خواهد بود. در صنعت تولید کیف و کفش از این ماده استفاده فراوانی می شود. انواع کیف زنانه با کمک چرم مصنوعی تولید می شوند. البته برای تولید مبلمان، طراحی داخلی خودرو و روکش های صندلی نیز به کار می رود.

خرید کیف چرم با کیفیت بالا

یکی از انواع کیف های زنانه و مردانه که همیشه مورد توجه مخاطبان است، کیف چرم می باشد. با کمک آن ها می توان انواع استایل های شیک و جذاب را تجربه نمود. مدل هایی هستند که تقریبا همیشه در راس خرید کیف و کفش قرار گرفته اند. در هنگام خرید کیف چرم بایستی به نوع متریال ساختاری آن ها توجه نمود. مبادا به اشتباه یا از روی قصد نمونه مصنوعی به عنوان نمونه طبیعی به شما فروخته شود. باید گفت که این دو نوع متریال شبیه به هم، دارای یک سری تفاوت های فاحش هستند. به این تفاوت ها توجه کنید و یک کیف چرم طبیعی را به خوبی تشخیص دهید. آیا در خرید کیف چرم به تفاوت های زیر توجه می کنید؟

تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی

  • بوی چرم طبیعی یکی از شاخصه های اصلی در تشخیص نوع طبیعی و مصنوعی از هم است. بویی زنده و پر حرارت دارد. اما نمونه مصنوعی به دلیل منشا شیمیایی خود بویی پلاستیک مانند دارد. با این مشخصه می توان کیف های ساخته شده از این دو متریال را با هم قیاس کرد.
  • سطح پوست حیوانات نا هموار بوده و برجستگی های ریز و درشتی دارد. حال یک چرم مصنوعی سطحی صاف و صیقلی دارد. نوع طبیعی در ظاهر نیز به واسطه سطح دانه دار، منفذ دار و حتی شیارهای خود قابل تشخیص است.
  • در لمس سطحی چرم طبیعی شاهد دریافت حرارت، حس گرمی و زندگی هستید. سطح آن در برابر خراش و سوراخ شدن از مقاومت بالایی برخوردار است. سطح چرم مصنوعی به راحتی خراش خورده و به آسانی سوراخ می گردد.
  • کیف چرم طبیعی نسبت به حرارت بسیار مقاوم تر از کیف چرم مصنوعی است. اما نوع مصنوعی می سوزد و بوی پلاستیک مانندی از آن بلند می شود.
  • از آب و رطوبت برای تشخیص این دو نیز می توان کمک گرفت. چند قطره آب به راحتی می تواند این دو را از هم متمایز نماید. نوع طبیعی آب را به درون خود جذب می نماید. زیرا از ساختاری منفذ دار برخوردار می باشد. اما نمونه مصنوعی آب را دفع می نماید. البته آب در حجم بالا به ساختار هر نمونه آسیب وارد می نماید.

جمع بندی

خرید کیف چرم اتفاقی است که برای هر کسی روی می دهد. در واقع این محصول خاص و جذاب برای یک بار هم که شده در راس خریدهای شما قرار می گیرد. حالا باید تعیین کنید کدام نوع چرم برای انتخاب کیف مد نظر شماست. به راحتی می توانید این انواع گوناگون را از هم متمایز نمایید. با توجه به موارد ارائه شده این تمایز زدایی را به انجام برسانید. با کمک این اطلاعات قادر خواهید بود تا بهترین کیف چرم را برای خود تهیه نمایید.

اطلاعات بیشتر ...