معرفی و اشنایی با استایل کژوال

معرفی و اشنایی با استایل کژوال

در دنیای امروزی با پیشرفت پوشاک، مد و فشن استایل‌ های زیادی روانه بازار شده‌اند. استایل کژوال علاوه بر این‌که به شما کمک می‌کند تا احساس راحتی و آسودگی کنید، ظاهری شیک و طبق مد روز را نیز برایتان حفظ می‌کند. برای آشنایی کامل با استایل کژوال ابتدا باید با پیشینه آن آشنا شده و سپس به سبک کژوال و نحوه لباس پوشیدن آن بپردازیم. این روزها معمولا افراد از مد جدید پیروی میکنند اما معدود افرادی را میبنید که از سبک های طراحی و استایل خاصی پیروی کنند! استایل کژوال یکی از استایل های مناسبی است که میتواند زیبایی ظاهری شما را چندین برابر کند.

معرفی و اشنایی با استایل کژوال

ما در این مقاله سعی داریم استایل کژوال را به شما معرفی کرده و شما را با ویژگی های آن آشنا سازیم، پس تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید.

  • معرفی استاتایل کژوال

اصطلاح کژوال در دهه هشتاد میلادی برای اولین بار استفاده شده و با توجه به تحولات تاریخی اجتماعی فرهنگی که داشته در طی پیشینه صد ساله به شکل امروزی خود درآمده است. راحتی و آسودگی سبک جدیدی از صنعت مد است که در اواخر قرن نوزدهم میلادی با طراحی و ترکیب لباس‌های ورزشی به بازار مد و فشن معرفی شد.

معرفی و اشنایی با استایل کژوال

همان‌طور که میدانید لباس‌های ورزشی به‌ گونه‌ای طراحی ‌شده‌اند که نسبت به دیگر لباس‌های زنان و مردان که در آن زمان چند لایه و سنگین بوده‌اند، از محدودیت کمتری برخوردار بوده و شخص با پوشیدن آن‌ها احساس راحتی بیشتری دارد. لباس‌های ورزشی تولید شده در آن زمان باعث شدن تا مردم بتوانند ورزش‌هایی مانند تنیس، گلف، قایقرانی، تیراندازی و اسب سواری را انجام دهند و هم‌چنین برای خانم‌ها، دامن‌ها و لباس‌های بلند و پر چین به دامن‌های کوتاه‌تر و جنس پارچه‌های سبک و منعطف‌تر تبدیل شدند.

  • پیشینه‌ی استایل کژوال

در آغاز دهه ۱۹۲۰ لباس‌های اسپرت و ورزشی در کمد بسیاری از افراد جامعه جای گرفته و تولید و طراحی این نوع پوشاک بسیار گسترده‌تر شد به حدی که در دهه ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ در طراحی بسیاری از لباس‌های روزمره المان‌های مهم در لباس‌های ورزشی مورداستفاده قرار گرفته است. طراحانی مانند کوکو شنل طرح‌های تنگ و سنگین را تبدیل به پوشاکی راحت و کاربردی کرد؛ که این خود باعث تحولات عظیمی در صنعت مد گردید.

  • جنگ جهانی دوم و استایل کژوال

بعد از جنگ جهانی دوم تولید لباس‌های اوت کوتور کاهش یافت و بسیاری از زنان از شلوار استفاده کردند. در این زمان طراحان زیادی لباس‌هایی تولید می‌کردند؛ که از جنس پارچه‌های نخی و شانتون بوده و به دلیل راحتی که داشتن نه رسمی تلقی می‌شدند و نه در دسته لباس‌های غیر رسمی قرار می‌گرفتند. با گذشت زمان و پیشرفت صنعت مد و هم‌چنین رونق و توسعه صنعت نساجی استایل کژوال در صنعت مد گسترش یافت.

صنعت نساجی به دلیل تولید گسترده پارچه‌های کشسان و کشباف به تولید لباس‌های سبک کژوال کمک شایانی کرده است. نکته‌ای که درباره استایل کژوال وجود دارد این است؛ که نباید آن را با استایل ورزشی و اسپرت یکی دانست اما سبک کژوال بسیاری از المان‌هایی که در استایل اسپرت مورداستفاده قرار گرفته است نیز استفاده می‌گردد.

  • پارچه‌های مورد استفاده در لباس‌های کژوال

در استایل کژوال نوع پارچه بسیار اهمیت دارد و نباید از پارچه‌های ناپلئونی و پارچه‌های ضخیم و زخمت استفاده کرد زیرا استایل کژوال به نحوی است که فرد در آن احساس راحتی می‌کند ولی در این نوع پارچه‌ها فرد احساس راحتی ندارد.

پارچه ای با بافت محکم انتخاب کنید

یکی از ویژگی پارچه مورد استفاده در لباس‌های کژوال این است که باید قابلیت شستشوی بالایی داشته باشند. زیرا مدت استفاده از این لباس‌ها بیشتر از لباس‌های دیگر است. برای خرید پارچه مناسب استایل کژوال میتوانید به قسمت محصولات شیک باشیم مراجعه کنید. علاوه بر داشتن قابلیت شستشوی بالا باید این ویژگی را که در اثر شستشوی زیاد کیفیت خود را از دست نداده و گشاد یا تنگ نشوند را نیز دارا باشند.

معرفی و اشنایی با استایل کژوال

در سبک کژوال از پارچه‌های کش‌باف و کشسان بیشتر استفاده می‌شود زیرا پارچه‌هایی با خاصیت کشسانی مانعی برای حرکت آسان دست و پای شما نیستند. پارچه‌های مناسب برای استایل کژوال پارچه‌های نخ پنبه، کتان، جین و پارچه‌های کش‌باف هستند.

  • لباس پوشیدن به سبک کژوال

برای اینکه لباسی که انتخاب می‌کنید طبق استایل کژوال باشد بهترین گزینه برای لباس تی‌شرت‌ها هستند زیرا تی‌شرت را از پارچه‌های کشی تهیه شده و شما با استفاده از آن‌ها احساس راحتی زیادی خواهید داشت. برای داشتن استایل کژوال روزانه بهتر است، مدل‌های گوناگونی از تی‌شرت‌ها را داشته باشید تا هر روز بپوشید و اگر فردی هستید که به طرح‌های مینیمال علاقه دارید می‌توانید از تی‌شرت‌هایی که برای استایل مینیمال مناسب هستند نیز استفاده کنید. علاوه بر تی‌شرت‌ها از تاپ‌ها، بلوزهای ساده، ژاکت‌های کش‌باف و همچنین شومیزهایی با طرح‌های مینیمال و ساده برای استایل کژوال می‌توانید استفاده کنید.

  • شلوار جین در استایل کژوال

شلوار جین در میان آیتم‌های گفته شده مناسب‌ترین آیتم برای استایل کژوال است. در زمان انتخاب شلوار جین باید به راحتی شلوار دقت کرده تا طبق سبک کژوال لباس بپوشید. انواعی شلوارهای جین در مدل‌های مام استایل، راسته، کلاسیک، دم‌پا‌ گشاد، تنگ و … برای این استایل مناسب هستند و شما می‌توانید با توجه به سلیقه‌ی شخصی و فرم اندامتان هر کدام از آن‌ها را انتخاب کنید. بعد از شلوارهای جین شلوارهای کتان و نخی و دامن‌های کوتاه و بلند نخی، کتان و جین با مدل‌های راسته، خمره‌ای، پلیسه و … نیز برای استایل کژوال مناسب هستند.

نتیجه گیری

سبک‌های مختلف کژوال در دهه‌های گذشته از پرکاربردترین استایل‌های جهان بوده و هر کدام سبک مختلفی دارند ولی ویژگی مشترک و مهمی که در همه استایل‌های کژوال رعایت شده این است که در این سبک باید فرد در لباس‌های خود احساس راحتی و آسودگی کند. آیتم‌ها و المان‌هایی که در استایل کژوال استفاده می‌شوند بسیار متنوع هستند و باید این آیتم‌ها را بر طبق موقعیت و مکانی که قرار است در آن قرار بگیرید و همچنین شکل و فرم اندام فرم چهره و هماهنگی رنگ آیتم‌های مدنظر انتخاب کنید. امید است مطالب این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد.

امتیاز دهید
nosrati
ارسال دیدگاه