چه پارچه هایی برای دوخت چادر مناسب هستند

چه پارچه هایی برای دوخت چادر مناسب هستند

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که چادر میپوشید حتماً میدانید که یک چادر تمام استایل شما را تشکیل میدهد پس باید در انتخاب پارچه چادر دقت بالایی داشته باشید چراکه تنها عنصری که زیبایی استایل شما را تکمیل میکند چادری است که بر سر دارید. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره بهترین پارچه هایی که مناسب دوخت چادر هستند با شما صحبت کنیم.

چه پارچه هایی برای دوخت چادر مناسب هستند

همانطور که پیش از این گفتیم چادر مهمترین عنصر استایل شماست و تمامی زیبایی استایل شما بستگی به پارچه چادری دارد که بر سر دارید پس باید یک پارچه زیبا و با کیفیت انتخاب کنید.

پارچه کرپ

پارچه کرپ یکی از بهترین پارچه هایی است که برای دوخت چادر استفاده میکنند چرا که این پارچه به هیچ عنوان چروک نمیشود ، دوام بالایی دارد و خاک و پرز نیز نمیگیرد و مهم ترین ویژگی که پارچه کرپ دارد این است که رنگ مشکی آن به بوری نمی‌زند البته که این ویژگی تنها در پارچه کرپی  وجود دارد که از بهترین الیاف ساخته شده باشد و توجه داشته باشید که تمامی پارچه های کرپی که در بازار پارچه وجود دارند با کیفیت نیستند .یک پارچه ی کرپ با کیفیت باید تار و پود آن  از طریق چشم به راحتی مشخص باشد.

پارچه چادری کریستال

پارچه کریستال جز پارچه های حریر اسود میباشد که دارای تنوع بسیار بالایی است و این پارچه نیز همچون پارچه کرپ چروک نمیشود و خاک و پرز به خود نمی‌گیرد و همینطور این پارچه نیز دوام بسیار بالایی دارد و ویژگی های آن بسیار شبیه به پارچه کرپ است چرا که یکی از انواع پارچه کرپ است. اگر قصد دارید که یک چادر برای استفاده روزانه داشته باشید پیشنهاد میشود که از پارچه چادری کریستال استفاده کنید.

پارچه کن کن برای دوخت چادر

پارچه کن کن نیز که امروزه طرفداران بسیاری در ایران پیدا کرده است پارچه ای بسیار زیبا و باکیفیت است این پارچه ها بسیار ظریف و براق هستند و علت محبوبیت آنها نیز همین براق بودن آنهاست پس اگر شما هم جز آن دسته افرادی هستید که چادرهای براق را می‌پسندید پیشنهاد می‌شود از پارچه کن کن استفاده کنید. همینطور میتوانید از پارچه کن کن برای دوخت چادرهای مجلسی نیز استفاده کنید چراکه برق بسیار چشم‌نوازی دارند.

پارچه تریزا برای دوخت چادر

تریزا نیز همچون پارچه کن کن جلوه بسیار زیبایی دارد با این تفاوت که این پارچه از پارچه کن کن نیز سبک تر است اما مثل پارچه کن کن براق نیست و معمولاً از این پارچه در فصل های گرم استفاده میشود اگر میخواهید یک چادر سبک داشته باشید پیشنهاد میشود که حتماً از پارچه تریزا استفاده کنید. برای خرید پارچه چادر در طرح ها و رنگ های مختلف کافیست به قسمت فروشگاه ما مراجعه کنید.

پیش از خرید پارچه به موارد مصرفی آن دقت کنید

پیش از این که پارچه چادر را خریداری کنید حتما به این نکته توجه داشته باشید که قصد دارید از چادر در چه مکان هایی استفاده کنید اگر قصد دارید از چادر در مجالس استفاده کنید حتماً باید از پارچه های زرق و برق دارد  و طرح دار استفاده کنید.اما اگر میخواهید پارچه چادری را برای استفاده روزمره تهیه کنید نباید با پارچه‌ای که برای مجالس تهیه می‌کنید مشابه باشد اگر قصد دارید که از چادر در محل کار و یا مدرسه و دانشگاه استفاده کنید حتماً به این نکته توجه داشته باشید که پارچه سبک باشد و بافت محکمی نیز داشته باشد مثل پارچه تریزا.

چه پارچه هایی برای دوخت چادر مناسب هستند

پیشنهاد ما به شما این است که از پارچه های کرپ استفاده کنید چرا که این پارچه ها مقاومت بسیار بالایی دارند و علاوه بر آن قیمت آنها نیز نسبت به دیگر پارچه ها ارزانتر است. اما اگر قصد دارید از چادر به عنوان یک لباس روزمره استفاده کنید و قصد دارید مدت زیادی با چادر راه بروید پیشنهاد میشود از پارچه تریزا استفاده کنید چرا که همان طور که گفتیم این پارچه وزن بسیار پایینی دارد و به هیچ عنوان وزن آن روی سر شما سنگینی نخواهد کرد.

مهمترین نکته ای که هنگام خرید پارچه باید به آن دقت کنید

اگر میخواهید یک چادر با دوام داشته باشید حتماً باید هنگام خرید به کیفیت پارچه چادر  بسیار دقت کنید چرا که شما تمام روز خود را با چادر می گذرانید و باید  چادری را انتخاب کنید که دوام بالایی داشته باشد و تا مدت های طولانی برای شما مورد استفاده باشد.

خصوصاً اگر از آن دسته افرادی هستید که چادرهای بلند را میپسندید باید دقت بیشتری در انتخاب پارچه داشته باشید چرا که ممکن است چادر شما به قدری بلند باشد که هنگام راه رفتن روی زمین کشیده شود و نباید پارچه آنقدر بی کیفیت باشد که تنها با یکبار کشیده شدن روی زمین آسیب ببیند پس حتماً هنگام خرید توجه داشته باشید که پارچه بافت محکم و مقاومی داشته باشد.

نتیجه گیری

در نهایت باید به شما بگوییم که اگر فردی هستید که تنها با پوشیدن چادر زیبایی استایل خود را تکمیل میکنید حتما باید به کیفیت پارچه دقت کنید چرا که زیبایی پارچه بستگی به کیفیت پارچه شما دارد پس به هنگام خرید مهمترین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید که کیفیت چادر است فراموش نکنید که کیفیت بالا مکمل ظاهر زیبا است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
nosrati
ارسال دیدگاه