۴ نکته برای انتخاب پارچه کت و شلوار زنانه

۴ نکته برای انتخاب پارچه کت و شلوار زنانه

همیشه انتخاب پارچه کت و شلوار زنانه و یا کت و دامن کار دشواری بوده است. برای زنانی که نیاز به پوشیدن کت و شلوار دارند، روند پیدا کردن کت و شلوار مناسب می‌تواند دلهره‌آور باشد. ست کردن یک کت با شلوار یا دامن می‌تواند به شما احساس اعتماد به نفس بیشتری بدهد. اگر هرگز کت و شلوار نپوشیده‌اید، احتمالاً به این دلیل است که حال و هوای دهه ۶۰ را به شما می‌دهد. در اینجا راهنمایی برای انتخاب یک کت و شلوار زیبا، راحت و در عین حال جذاب وجود دارد.

۴ نکته برای انتخاب پارچه کت و شلوار زنانه

رنگ کت و شلوار کاری شما باید از دو قانون کلی پیروی کند؛ برای کسب و کار رسمی مناسب بوده و تناسب در آن رعایت شده باشد. بنابراین، پارچه و رنگ یکسان در بالا و پایین بسیار مناسب خواهد بود. اما برای مکان‌های معمولی‌تر، می‌توانید از فرصت استفاده کرده و رنگ‌بندی را آزمایش کنید. بسیاری از زنان طرفدار ست کردن کت مشکی با شلوار سرمه‌ای هستند. اگر این ترکیب رنگ هنوز هم برای شما خیلی جسورانه است، سعی کنید به سمت رنگ‌های سرمه‌ای و خاکستری یا خاکستری و مشکی بروید. ضمناً باید بدانید که رنگ‌های خنثی به همه رنگ‌های پوست می‌آیند، بنابراین لازم نیست نگران این موضوع باشید.

لایه‌های مختلف را به کت و شلوار اضافه کنید

انتخاب یک کت و شلوار برای محیط کاری ساده‌تر و محدودتر است اما حداقل وقتی نوبت به محیط‌های غیررسمی می‌رسد، اوضاع عوض می‌شود. برای محیط‌های غیررسمی از فرصت استفاده کرده و رنگ‌ها و یقه‌های مختلف را آزمایش کنید.

۴ نکته برای انتخاب پارچه کت و شلوار زنانه

یک جلیقه می‌تواند ظاهر مورد نیاز شما برای را متناسب با کار حفظ اضافه می‌کند. برای مراسم‌های رسمی بهتر است یک پیراهن یقه دار انتخاب کنید که سرآستین‌های آن از آستین‌های کت بیرون می‌آیند. آستین‌های ژاکت و زیر پیراهن را بالا بزنید تا رنگ‌هایی غیرمنتظره به استایل شما اضافه شوند.

به حالت سرشانه ها دقت کنید

برای جلوگیری از ظاهر جعبه‌ای کت‌های قدیمی، روی شانه‌ها تمرکز کنید. اگر شانه‌های شما خیلی بالا نروند و یا روی بدن شما شل نباشند، استایل شما بی عیب و نقص می‌شود. حتماً ببینید که آیا شانه‌های شما به شکل جعبه‌ای شده‌اند یا نه و به کمر خود نیز نگاه کنید. کمر شما در کت و شلوار زنانه باید حالت ساعت شنی به خود بگیرد. اگر به ظاهر لباس‌های مردانه علاقه دارید که با شلوارهای شیک‌تر ست می‌شود، توصیه می‌شود سایز کت را کم کنید، زیرا سایزهای بزرگ‌تر تقریباً همیشه حالت جعبه‌ای دارند.

اجازه دهید لباس شما بدرخشد و خود را نشان دهد

اولین غریزه زنانه شما ممکن است این باشد که ظاهر تک جنسیتی مردانه یک کت و شلوار را با لوازم جانبی و زینتی جبران کنید. اما این کار ممکن است تا حد زیادی از ظاهر کت و شلوار شما بکاهد و آن را در حاشیه قرار دهد. برای خرید پارچه مناسب برای دوخت کت و شلوار زنانه کافیست به قسمت محصولا شیک باشیم مراجعه کنید.

۴ نکته برای انتخاب پارچه کت و شلوار زنانه

انداختن یک گردن بند هیچ مشکلی ندارد اما اگر استفاده از لوازم زینتی زیاد و افراطی شود، مطمئناً به ظاهر استایل شما آسیب خواهد رسید. در استایل کت و شلوار زنانه بیشتر باید به سمت ظاهر مینیمالیستی حرکت کرد. در محیط‌های خودمانی می‌توانید یک جفت گوشواره را امتحان کنید اما هر چیزی فراتر از این ممکن است بیش از حد باشد.

کت و دامن در برابر کت و شلوار

سؤال خیلی‌ها این است که کت و دامن بپوشند یا کت و شلوار؟ به طور سنتی، محافظه‌کارانه‌ترین پاسخ در اینجا کت و شلوار دامن یا کت و شلوار با لباس است. اما خوشبختانه زمانه در حال تغییر کردن است و کت و شلوار در همه‌جا به جز محافظه‌کارانه‌ترین مکان‌ها معمولاً انتخاب خوبی محسوب می‌شوند.

کت و دامن هنوز هم نکات مثبت فراوانی دارد و اگر به دنبال خرید چیزی کلاسیک هستید، دامن مدادی سال‌هاست که مورد استفاده قرار گرفته است. درحالی‌که برخی کت و شلوارها واقعاً تکراری شده‌اند و طراحی آن‌ها باید مورد بازنگری قرار بگیرد. انتخاب کفش نیز مهم است و مدل‌های پاشنه‌دار یا تخت کت و دامن یا کت و شلوار مناسب خود را می‌طلبند. اگر کت و شلواری با بودجه کم می‌خرید، پیدا کردن دامنی که به‌خودی‌خود خوب به نظر برسد و بتوان آن را به‌عنوان یک کت و شلوار جداگانه وارد کمد لباس کرد، بسیار آسان‌تر است.

کت و شلوار دامن به‌طورکلی به معنای استفاده از جوراب‌شلواری است. اگرچه جوراب‌شلواری ممکن است در هوای سردتر قابل قبول باشد. به هر قیمتی که شده از دامن کوتاه خودداری کنید و مراقب دامن‌های چین‌دار باشید و هر طور شده از آن‌ها اجتناب کنید.

کت و شلوار جدا بخریم یا کت و شلوار سرهم؟

کت و شلوار جدا یا ست، کدام‌یک بهتر است؟ برخی کت و شلوارها به صورت ست و سرهم با یک قیمت خاص به فروش می‌رسند اما برخی دیگر به صورت جدا قابل خریدن هستند. به‌طورکلی، جدا کردن کت و شلوار بهتر است، زیرا می‌توانید چندین قطعه و به همان اندازه‌ای که برای هر قسمت بدن نیاز دارید، خریداری کنید.

۴ نکته برای انتخاب پارچه کت و شلوار زنانه

به‌ عنوان‌ مثال، ممکن است هم یک دامن و هم یک شلوار هماهنگ وجود داشته باشد، یا حتی گاهی اوقات کت‌های متعدد در برش‌های مختلف وجود داشته باشند. فقط مطمئن شوید که تمام قطعات را با هم ست کنید تا استایل شما به‌هم‌ریخته به نظر نرسد.

پارچه کت و شلوار خود را هوشمندانه انتخاب کنید

مهم‌ترین نکته در مورد کت و شلوار شما پارچه آن است. پارچه یک کت و شلوار خوب باید قابل‌تنفس باشد، نباید شما را خفه کند بلکه دمای بدن شما را یکنواخت نگه دارد و گرما نیز داخل آن گیر نکند. شش گزینه پارچه وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها یکی را انتخاب کنید. پلی‌استر، کتان، ابریشم، ترمه، پنبه و پشم. همه این پارچه‌ها مشخصات متفاوتی دارند و به‌خودی‌خود منحصربه‌فرد هستند.

  • پلی‌استر به‌طورکلی بیشتر برای کت و شلوار استفاده می‌شود. ازآنجایی‌که پلی‌استر مصنوعی است، گرما را حفظ می‌کند و ممکن است چروک شود، اما برخی از لباس‌های پلی‌استر درخشش خوبی دارند.
  • ابریشم درخشش لوکسی دارد، نرم و زیبا است اما لزوماً برای همه خانم‌ها جذاب نیست.
  • کتانی و نخی انتخابی عالی برای تابستان هستند، اما کت‌وشلوارهای نخی و کتان خیلی راحت چروک می‌شوند.
  • ترمه پادشاه همه پارچه‌ها است، اما همچنین بسیار گران است، همان‌طور که پادشاهان گران هستند. بنابراین به بودجه خوبی نیاز دارد.
  • پشم همه‌کاره و گران است. پشم طبیعی گرم و برای زمستان ایدئال است، اما پشم مصنوعی را می‌توان در تابستان هم پوشید.

نتیجه گیری

در انتخاب کت و شلوار زنانه زیاد وسواس به خرج ندهید و به ندای غریزه خود اعتماد کنید. اگر هرگز کت و شلوار نپوشیده‌اید، احتمالاً به این دلیل است که حال و هوای دهه ۶۰ را به شما می‌دهد. اما کت و شلوارها و طرح‌های امروزی ظریف‌تر و کم‌رنگ‌تر هستند و به شما این امکان را می‌دهند که احساس قدرت کنید. امیدواریم مطالعه این مطلب درباره اصول انتخاب کت و شلوارهای زنانه برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

امتیاز دهید
nosrati
ارسال دیدگاه